Detta är resultaten från Vänerns Pärla Cup 2017. Se de senaste resultaten från Vänerns Pärla Cup 2020 här.



Söndag 1/10 (Dag 4)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01100100 sö 01/10 08:15 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp B IBK Lockerud 1 0 - 2 Landvetter Wings IBK    
01100300 sö 01/10 08:15 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp D Enköpings IBK 3 - 7 Skövde IBF 1    
01100400 sö 01/10 08:15 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp A Fröjereds IF 4 - 2 Skövde IBF 2    
01100200 sö 01/10 08:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp C IBK Lockerud 2 2 - 3 Särö Seahawks    
01100101 sö 01/10 08:45 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp B Örebro SK VIT 2 - 4 Kristinehamns IBF    
01100301 sö 01/10 08:45 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp D Karlskoga IB 2 2 - 4 Sportlife Kungälv IBK 2    
01100401 sö 01/10 08:45 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp A Karlskoga IB 1 2 - 1 Sportlife Kungälv IBK 1    
01100201 sö 01/10 08:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp C Örebro SK SVART 7 - 1 IBK Lockerud    
01100102 sö 01/10 09:15 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp B Fagerhult Habo IB 2 4 - 3 Månsarps IBK 1    
01100302 sö 01/10 09:15 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp D Fagerhult Habo IB 3 2 - 4 Karlstad IBF 2    
01100402 sö 01/10 09:15 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp A Fagerhult Habo IB 1 4 - 1 Karlstad IBF 1    
01100202 sö 01/10 09:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp C Hovslätts IK 4 - 3 Månsarps IBK 2    
01100103 sö 01/10 09:45 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp B Solfjäderstaden IBK 2 - 3 Skoghalls IBK Blå    
01100303 sö 01/10 09:45 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp D Wårgårda IBK 3 - 1 Hovslätts IK    
01100403 sö 01/10 09:45 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp A Skövde IBF 2 - 1 Lillån IBK    
01100203 sö 01/10 09:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp C Nässjö IBF 5 - 3 Skoghalls IBK Röd    
01100104 sö 01/10 10:15 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp A Skövde IBF 2 2 - 6 Fagerhult Habo IB 1    
01100304 sö 01/10 10:15 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp C Särö Seahawks 0 - 3 Hovslätts IK    
01100404 sö 01/10 10:15 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp B Landvetter Wings IBK 2 - 6 Fagerhult Habo IB 2    
01100204 sö 01/10 10:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp D Skövde IBF 1 1 - 5 Fagerhult Habo IB 3    
01100105 sö 01/10 10:45 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp A Karlstad IBF 1 7 - 2 Fröjereds IF    
01100305 sö 01/10 10:45 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp C Månsarps IBK 2 7 - 4 IBK Lockerud 2    
01100405 sö 01/10 10:45 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp B Månsarps IBK 1 7 - 2 IBK Lockerud 1    
01100205 sö 01/10 10:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp D Karlstad IBF 2 6 - 2 Enköpings IBK    
01100106 sö 01/10 11:15 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp A Sportlife Kungälv IBK 1 1 - 7 Skövde IBF    
01100306 sö 01/10 11:15 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp C IBK Lockerud 5 - 4 Nässjö IBF    
01100406 sö 01/10 11:15 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp B Kristinehamns IBF 4 - 2 Solfjäderstaden IBK    
01100206 sö 01/10 11:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp D Sportlife Kungälv IBK 2 4 - 2 Wårgårda IBK    
01100107 sö 01/10 11:45 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp A Lillån IBK 1 - 2 Karlskoga IB 1    
01100307 sö 01/10 11:45 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp C Skoghalls IBK Röd 0 - 3 Örebro SK SVART    
01100407 sö 01/10 11:45 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp B Skoghalls IBK Blå 1 - 5 Örebro SK VIT    
01100207 sö 01/10 11:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp D Hovslätts IK 1 - 4 Karlskoga IB 2    
01100108 sö 01/10 12:15 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp C IBK Lockerud 2 2 - 11 Hovslätts IK    
01100308 sö 01/10 12:15 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp B IBK Lockerud 1 4 - 7 Fagerhult Habo IB 2    
01100408 sö 01/10 12:15 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp D Enköpings IBK 1 - 5 Fagerhult Habo IB 3    
01100208 sö 01/10 12:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp A Fröjereds IF 1 - 6 Fagerhult Habo IB 1    
01100109 sö 01/10 12:45 sö 01/10 ICA-hallen P06 Grp C Särö Seahawks 3 - 1 Månsarps IBK 2    
01100309 sö 01/10 12:45 sö 01/10 LF-hallen P06 Grp B Landvetter Wings IBK 3 - 6 Månsarps IBK 1    
01100409 sö 01/10 12:45 sö 01/10 Tunahallen P06 Grp D Skövde IBF 1 2 - 6 Karlstad IBF 2    
01100209 sö 01/10 12:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 Grp A Skövde IBF 2 3 - 5 Karlstad IBF 1    
01100110 sö 01/10 13:15 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp C Örebro SK SVART 1 - 2 Nässjö IBF    
01100310 sö 01/10 13:15 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp B Örebro SK VIT 4 - 4 Solfjäderstaden IBK    
01100410 sö 01/10 13:15 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp D Karlskoga IB 2 3 - 5 Wårgårda IBK    
01100210 sö 01/10 13:15 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp A Karlskoga IB 1 2 - 3 Skövde IBF    
01100111 sö 01/10 13:45 sö 01/10 ICA-hallen P05 Grp C IBK Lockerud 3 - 8 Skoghalls IBK Röd    
01100311 sö 01/10 13:45 sö 01/10 LF-hallen P05 Grp B Kristinehamns IBF 2 - 5 Skoghalls IBK Blå    
01100411 sö 01/10 13:45 sö 01/10 Tunahallen P05 Grp D Sportlife Kungälv IBK 2 1 - 5 Hovslätts IK    
01100211 sö 01/10 13:45 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 Grp A Sportlife Kungälv IBK 1 3 - 3 Lillån IBK    
01100112 sö 01/10 14:30 sö 01/10 ICA-hallen P06 P06 gruppspel 3:or Fröjereds IF 0 - 4 Landvetter Wings IBK    
01100312 sö 01/10 14:30 sö 01/10 LF-hallen P06 P06 gruppspel 3:or Skövde IBF 1 4 - 2 Månsarps IBK 2    
01100412 sö 01/10 14:30 sö 01/10 Tunahallen P06 P06 gruppspel 4:or Enköpings IBK 7 - 2 IBK Lockerud 2    
01100212 sö 01/10 14:30 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 P06 gruppspel 4:or Skövde IBF 2 9 - 0 IBK Lockerud 1    
01100113 sö 01/10 15:00 sö 01/10 ICA-hallen P06 P06 gruppspel 1:or Fagerhult Habo IB 1 5 - 3 Fagerhult Habo IB 2    
01100313 sö 01/10 15:00 sö 01/10 LF-hallen P06 P06 gruppspel 1:or Karlstad IBF 2 5 - 5 Hovslätts IK    
01100413 sö 01/10 15:00 sö 01/10 Tunahallen P06 P06 gruppspel 2:or Fagerhult Habo IB 3 7 - 3 Särö Seahawks    
01100213 sö 01/10 15:00 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 P06 gruppspel 2:or Karlstad IBF 1 6 - 3 Månsarps IBK 1    
01100114 sö 01/10 15:30 sö 01/10 ICA-hallen P05 P05 gruppspel 3:or Lillån IBK 1 - 3 Örebro SK VIT    
01100314 sö 01/10 15:30 sö 01/10 LF-hallen P05 P05 gruppspel 3:or Karlskoga IB 2 1 - 3 Skoghalls IBK Röd    
01100414 sö 01/10 15:30 sö 01/10 Tunahallen P05 P05 gruppspel 4:or Hovslätts IK 2 - 4 IBK Lockerud    
01100214 sö 01/10 15:30 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 P05 gruppspel 4:or Sportlife Kungälv IBK 1 6 - 2 Solfjäderstaden IBK    
01100115 sö 01/10 16:00 sö 01/10 ICA-hallen P05 P05 gruppspel 1:or Skövde IBF 7 - 5 Kristinehamns IBF    
01100315 sö 01/10 16:00 sö 01/10 LF-hallen P05 P05 gruppspel 1:or Wårgårda IBK 0 - 6 Örebro SK SVART    
01100415 sö 01/10 16:00 sö 01/10 Tunahallen P05 P05 gruppspel 2:or Sportlife Kungälv IBK 2 7 - 4 Nässjö IBF    
01100215 sö 01/10 16:00 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 P05 gruppspel 2:or Karlskoga IB 1 0 - 5 Skoghalls IBK Blå    
01100116 sö 01/10 16:30 sö 01/10 ICA-hallen P06 P06 gruppspel 4:or IBK Lockerud 1 0 - 2 Enköpings IBK    
01100316 sö 01/10 16:30 sö 01/10 LF-hallen P06 P06 gruppspel 4:or IBK Lockerud 2 2 - 11 Skövde IBF 2    
01100416 sö 01/10 16:30 sö 01/10 Tunahallen P06 P06 gruppspel 3:or Månsarps IBK 2 7 - 2 Fröjereds IF    
01100216 sö 01/10 16:30 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 P06 gruppspel 3:or Landvetter Wings IBK 2 - 3 Skövde IBF 1    
01100117 sö 01/10 17:00 sö 01/10 ICA-hallen P06 P06 gruppspel 2:or Månsarps IBK 1 6 - 4 Fagerhult Habo IB 3    
01100317 sö 01/10 17:00 sö 01/10 LF-hallen P06 P06 gruppspel 2:or Särö Seahawks 1 - 4 Karlstad IBF 1    
01100417 sö 01/10 17:00 sö 01/10 Tunahallen P06 P06 gruppspel 1:or Hovslätts IK 4 - 4 Fagerhult Habo IB 1    
01100217 sö 01/10 17:00 sö 01/10 UW-Elasthallen P06 P06 gruppspel 1:or Fagerhult Habo IB 2 3 - 0 Karlstad IBF 2    
01100118 sö 01/10 17:30 sö 01/10 ICA-hallen P05 P05 gruppspel 4:or Solfjäderstaden IBK 3 - 3 Hovslätts IK    
01100318 sö 01/10 17:30 sö 01/10 LF-hallen P05 P05 gruppspel 4:or IBK Lockerud 1 - 7 Sportlife Kungälv IBK 1    
01100418 sö 01/10 17:30 sö 01/10 Tunahallen P05 P05 gruppspel 3:or Skoghalls IBK Röd 5 - 4 Lillån IBK    
01100218 sö 01/10 17:30 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 P05 gruppspel 3:or Örebro SK VIT 1 - 0 Karlskoga IB 2    
01100119 sö 01/10 18:00 sö 01/10 ICA-hallen P05 P05 gruppspel 2:or Skoghalls IBK Blå 2 - 1 Sportlife Kungälv IBK 2    
01100319 sö 01/10 18:00 sö 01/10 LF-hallen P05 P05 gruppspel 2:or Nässjö IBF 4 - 4 Karlskoga IB 1    
01100419 sö 01/10 18:00 sö 01/10 Tunahallen P05 P05 gruppspel 1:or Örebro SK SVART 2 - 3 Skövde IBF    
01100219 sö 01/10 18:00 sö 01/10 UW-Elasthallen P05 P05 gruppspel 1:or Kristinehamns IBF 3 - 2 Wårgårda IBK    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen