Detta är resultaten från Vänerns Pärla Cup 2017. Se de senaste resultaten från Vänerns Pärla Cup 2020 här.



Lördag 30/9 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30090100 lö 30/09 08:15 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp B Strängnäs IBK 3 - 0 Landvetter Wings IBK Vit    
30090300 lö 30/09 08:15 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp D Kristinehamns IBF 1 - 2 Kärra IBK    
30090400 lö 30/09 08:15 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp A BK Halna 4 - 1 Varla IBK    
30090200 lö 30/09 08:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp C IBK Lockerud 1 - 3 Hagfors IF    
30090101 lö 30/09 08:45 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp B Hagfors IF 1 - 0 Varla IBK Svart    
30090301 lö 30/09 08:45 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp D IBK Mantorp 4 - 3 Fröjereds IF    
30090401 lö 30/09 08:45 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp A IBF Örebro ungdom 9 - 2 Telge SIBK    
30090201 lö 30/09 08:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp C Varla IBK Lila 0 - 5 IBK Lockerud    
30090102 lö 30/09 09:15 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp B Stenungsunds IBK 7 - 0 SK Örnen    
30090302 lö 30/09 09:15 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp D IBF Älvstranden 0 - 0 Värnamo IK    
30090402 lö 30/09 09:15 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp A Hertzöga BK 0 - 1 Solfjäderstaden IBK    
30090202 lö 30/09 09:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp C Landvetter Wings IBK Blå 1 - 2 Surahammars IBF    
30090103 lö 30/09 09:45 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp B IBK Vänersborg 4 - 1 Huskvarna IK    
30090303 lö 30/09 09:45 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp D Skoghalls IBK 2 3 - 1 IK Zentih    
30090403 lö 30/09 09:45 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp A Skoghalls IBK 1 3 - 1 FBC Lerum    
30090203 lö 30/09 09:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp C Hertzöga BK 2 - 2 Månsarps IBK    
30090104 lö 30/09 10:15 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp A Varla IBK 4 - 0 Hertzöga BK    
30090304 lö 30/09 10:15 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp C Hagfors IF 2 - 3 Landvetter Wings IBK Blå    
30090404 lö 30/09 10:15 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp B Landvetter Wings IBK Vit 0 - 4 Stenungsunds IBK    
30090204 lö 30/09 10:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp D Kärra IBK 3 - 2 IBF Älvstranden    
30090105 lö 30/09 10:45 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp A Solfjäderstaden IBK 1 - 7 BK Halna    
30090305 lö 30/09 10:45 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp C Surahammars IBF 1 - 1 IBK Lockerud    
30090405 lö 30/09 10:45 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp B SK Örnen 5 - 8 Strängnäs IBK    
30090205 lö 30/09 10:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp D Värnamo IK 1 - 1 Kristinehamns IBF    
30090106 lö 30/09 11:15 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp A Telge SIBK 0 - 6 Skoghalls IBK 1    
30090306 lö 30/09 11:15 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp C IBK Lockerud 5 - 2 Hertzöga BK    
30090406 lö 30/09 11:15 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp B Varla IBK Svart 4 - 3 IBK Vänersborg    
30090206 lö 30/09 11:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp D Fröjereds IF 3 - 1 Skoghalls IBK 2    
30090107 lö 30/09 11:45 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp A FBC Lerum 1 - 3 IBF Örebro ungdom    
30090307 lö 30/09 11:45 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp C Månsarps IBK 2 - 3 Varla IBK Lila    
30090407 lö 30/09 11:45 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp B Huskvarna IK 0 - 4 Hagfors IF    
30090207 lö 30/09 11:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp D IK Zentih 0 - 3 IBK Mantorp    
30090108 lö 30/09 12:15 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp C IBK Lockerud 3 - 2 Landvetter Wings IBK Blå    
30090308 lö 30/09 12:15 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp B Strängnäs IBK 4 - 4 Stenungsunds IBK    
30090408 lö 30/09 12:15 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp D Kristinehamns IBF 4 - 1 IBF Älvstranden    
30090208 lö 30/09 12:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp A BK Halna 3 - 2 Hertzöga BK    
30090109 lö 30/09 12:45 lö 30/09 ICA-hallen F05 Grp C Hagfors IF 2 - 4 Surahammars IBF    
30090309 lö 30/09 12:45 lö 30/09 LF-hallen F05 Grp B Landvetter Wings IBK Vit 7 - 1 SK Örnen    
30090409 lö 30/09 12:45 lö 30/09 Tunahallen F05 Grp D Kärra IBK 4 - 1 Värnamo IK    
30090209 lö 30/09 12:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 Grp A Varla IBK 1 - 1 Solfjäderstaden IBK    
30090110 lö 30/09 13:15 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp C Varla IBK Lila 0 - 4 Hertzöga BK    
30090310 lö 30/09 13:15 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp B Hagfors IF 3 - 2 IBK Vänersborg    
30090410 lö 30/09 13:15 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp D IBK Mantorp 2 - 3 Skoghalls IBK 2    
30090210 lö 30/09 13:15 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp A IBF Örebro ungdom 4 - 2 Skoghalls IBK 1    
30090111 lö 30/09 13:45 lö 30/09 ICA-hallen F06 Grp C IBK Lockerud 4 - 0 Månsarps IBK    
30090311 lö 30/09 13:45 lö 30/09 LF-hallen F06 Grp B Varla IBK Svart 6 - 1 Huskvarna IK    
30090411 lö 30/09 13:45 lö 30/09 Tunahallen F06 Grp D Fröjereds IF 5 - 3 IK Zentih    
30090211 lö 30/09 13:45 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 Grp A Telge SIBK 0 - 5 FBC Lerum    
30090112 lö 30/09 14:30 lö 30/09 ICA-hallen F05 F05 gruppspel 3:or Solfjäderstaden IBK 2 - 1 Landvetter Wings IBK Vit    
30090312 lö 30/09 14:30 lö 30/09 LF-hallen F05 F05 gruppspel 3:or Värnamo IK 1 - 4 Hagfors IF    
30090412 lö 30/09 14:30 lö 30/09 Tunahallen F05 F05 gruppspel 4:or IBF Älvstranden 2 - 6 Landvetter Wings IBK Blå    
30090212 lö 30/09 14:30 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 F05 gruppspel 4:or Hertzöga BK 4 - 2 SK Örnen    
30090113 lö 30/09 15:00 lö 30/09 ICA-hallen F05 F05 gruppspel 1:or BK Halna 4 - 4 Stenungsunds IBK    
30090313 lö 30/09 15:00 lö 30/09 LF-hallen F05 F05 gruppspel 1:or Kärra IBK 0 - 2 Surahammars IBF    
30090413 lö 30/09 15:00 lö 30/09 Tunahallen F05 F05 gruppspel 2:or Kristinehamns IBF 2 - 5 IBK Lockerud    
30090213 lö 30/09 15:00 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 F05 gruppspel 2:or Varla IBK 2 - 3 Strängnäs IBK    
30090114 lö 30/09 15:30 lö 30/09 ICA-hallen F06 F06 gruppspel 3:or FBC Lerum 10 - 1 IBK Vänersborg    
30090314 lö 30/09 15:30 lö 30/09 LF-hallen F06 F06 gruppspel 3:or Skoghalls IBK 2 3 - 2 Varla IBK Lila    
30090414 lö 30/09 15:30 lö 30/09 Tunahallen F06 F06 gruppspel 4:or IK Zentih 1 - 1 Månsarps IBK    
30090214 lö 30/09 15:30 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 F06 gruppspel 4:or Telge SIBK 2 - 2 Huskvarna IK    
30090115 lö 30/09 16:00 lö 30/09 ICA-hallen F06 F06 gruppspel 1:or IBF Örebro ungdom 5 - 0 Hagfors IF    
30090315 lö 30/09 16:00 lö 30/09 LF-hallen F06 F06 gruppspel 1:or Fröjereds IF 1 - 4 IBK Lockerud    
30090415 lö 30/09 16:00 lö 30/09 Tunahallen F06 F06 gruppspel 2:or IBK Mantorp 3 - 0 Hertzöga BK    
30090215 lö 30/09 16:00 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 F06 gruppspel 2:or Skoghalls IBK 1 3 - 2 Varla IBK Svart    
30090116 lö 30/09 16:30 lö 30/09 ICA-hallen F05 F05 gruppspel 4:or SK Örnen 0 - 1 IBF Älvstranden    
30090316 lö 30/09 16:30 lö 30/09 LF-hallen F05 F05 gruppspel 4:or Landvetter Wings IBK Blå 2 - 0 Hertzöga BK    
30090416 lö 30/09 16:30 lö 30/09 Tunahallen F05 F05 gruppspel 3:or Hagfors IF 0 - 2 Solfjäderstaden IBK    
30090216 lö 30/09 16:30 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 F05 gruppspel 3:or Landvetter Wings IBK Vit 2 - 0 Värnamo IK    
30090117 lö 30/09 17:00 lö 30/09 ICA-hallen F05 F05 gruppspel 2:or Strängnäs IBK 1 - 0 Kristinehamns IBF    
30090317 lö 30/09 17:00 lö 30/09 LF-hallen F05 F05 gruppspel 2:or IBK Lockerud 2 - 0 Varla IBK    
30090417 lö 30/09 17:00 lö 30/09 Tunahallen F05 F05 gruppspel 1:or Surahammars IBF 0 - 1 BK Halna    
30090217 lö 30/09 17:00 lö 30/09 UW-Elasthallen F05 F05 gruppspel 1:or Stenungsunds IBK 2 - 3 Kärra IBK    
30090118 lö 30/09 17:30 lö 30/09 ICA-hallen F06 F06 gruppspel 4:or Huskvarna IK 4 - 5 IK Zentih    
30090318 lö 30/09 17:30 lö 30/09 LF-hallen F06 F06 gruppspel 4:or Månsarps IBK 1 - 4 Telge SIBK    
30090418 lö 30/09 17:30 lö 30/09 Tunahallen F06 F06 gruppspel 3:or Varla IBK Lila 0 - 0 FBC Lerum    
30090218 lö 30/09 17:30 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 F06 gruppspel 3:or IBK Vänersborg 2 - 2 Skoghalls IBK 2    
30090119 lö 30/09 18:00 lö 30/09 ICA-hallen F06 F06 gruppspel 2:or Varla IBK Svart 0 - 6 IBK Mantorp    
30090319 lö 30/09 18:00 lö 30/09 LF-hallen F06 F06 gruppspel 2:or Hertzöga BK 1 - 3 Skoghalls IBK 1    
30090419 lö 30/09 18:00 lö 30/09 Tunahallen F06 F06 gruppspel 1:or IBK Lockerud 0 - 5 IBF Örebro ungdom    
30090219 lö 30/09 18:00 lö 30/09 UW-Elasthallen F06 F06 gruppspel 1:or Hagfors IF 4 - 0 Fröjereds IF    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen