Detta är resultaten från Vänerns Pärla Cup 2017. Se de senaste resultaten från Vänerns Pärla Cup 2020 här.



Söndag 24/9 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
24090100 sö 24/09 08:15 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp B Ekeby IF SVART 1 - 2 Marstrands IBK    
24090300 sö 24/09 08:15 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp D Hagfors IF 3 - 1 Varla IBK    
24090400 sö 24/09 08:15 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp A Fröjereds IF 6 - 1 Sundbybergs IK    
24090200 sö 24/09 08:15 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp C FBC Lerum 6 - 2 IBK Lockerud    
24090101 sö 24/09 08:50 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp B Skara IBK 2 - 1 Västerås IBS ungdom    
24090301 sö 24/09 08:50 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp D Värnamo IK 5 - 5 Fagerhult Habo IB 2    
24090401 sö 24/09 08:50 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp A Lillån IBK 2 - 5 Fagerhult Habo IB 1    
24090201 sö 24/09 08:50 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp C IBK Lockerud 5 - 2 SK Vide    
24090102 sö 24/09 09:25 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp B Örebro SK 1 - 5 GS86 AIF    
24090302 sö 24/09 09:25 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp D IBF Örebro ungdom 0 - 2 Lindås Waves 2    
24090402 sö 24/09 09:25 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp A Hovsta IF 1 - 4 Lindås Waves 1    
24090202 sö 24/09 09:25 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp C Ekeby IF VIT 0 - 7 Surahammars IBF    
24090103 sö 24/09 10:00 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp B IBF Backadalen 2 0 - 2 Nässjö IBF    
24090303 sö 24/09 10:00 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp D Deje IBF 3 - 14 Lindås Waves    
24090403 sö 24/09 10:00 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp A FBC Lerum 3 - 3 Eken IBK    
24090203 sö 24/09 10:00 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp C IBF Backadalen 1 0 - 4 Hovslätts IK    
24090104 sö 24/09 10:35 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp A Sundbybergs IK 3 - 1 Hovsta IF    
24090304 sö 24/09 10:35 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp C IBK Lockerud 2 - 1 W Ekeby IF VIT    
24090404 sö 24/09 10:35 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp B Marstrands IBK 5 - 0 Örebro SK    
24090204 sö 24/09 10:35 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp D Varla IBK 2 - 0 IBF Örebro ungdom    
24090105 sö 24/09 11:10 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp A Lindås Waves 1 1 - 3 Fröjereds IF    
24090305 sö 24/09 11:10 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp C Surahammars IBF 7 - 1 FBC Lerum    
24090405 sö 24/09 11:10 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp B GS86 AIF 7 - 0 Ekeby IF SVART    
24090205 sö 24/09 11:10 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp D Lindås Waves 2 0 - 0 Hagfors IF    
24090106 sö 24/09 11:45 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp A Fagerhult Habo IB 1 3 - 3 FBC Lerum    
24090306 sö 24/09 11:45 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp C SK Vide 1 - 4 IBF Backadalen 1    
24090406 sö 24/09 11:45 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp B Västerås IBS ungdom 5 - 0 IBF Backadalen 2    
24090206 sö 24/09 11:45 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp D Fagerhult Habo IB 2 9 - 1 Deje IBF    
24090107 sö 24/09 12:20 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp A Eken IBK 2 - 5 Lillån IBK    
24090307 sö 24/09 12:20 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp C Hovslätts IK 3 - 1 IBK Lockerud    
24090407 sö 24/09 12:20 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp B Nässjö IBF 2 - 2 Skara IBK    
24090207 sö 24/09 12:20 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp D Lindås Waves 4 - 5 Värnamo IK    
24090108 sö 24/09 12:55 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp C FBC Lerum 7 - 0 Ekeby IF VIT    
24090308 sö 24/09 12:55 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp B Ekeby IF SVART 1 - 4 Örebro SK    
24090408 sö 24/09 12:55 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp D Hagfors IF 1 - 3 IBF Örebro ungdom    
24090208 sö 24/09 12:55 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp A Fröjereds IF 7 - 3 Hovsta IF    
24090109 sö 24/09 13:30 sö 24/09 ICA-hallen F04 Grp C IBK Lockerud 0 - 3 Surahammars IBF    
24090309 sö 24/09 13:30 sö 24/09 LF-hallen F04 Grp B Marstrands IBK 2 - 1 GS86 AIF    
24090409 sö 24/09 13:30 sö 24/09 Tunahallen F04 Grp D Varla IBK 4 - 2 Lindås Waves 2    
24090209 sö 24/09 13:30 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 Grp A Sundbybergs IK 3 - 4 Lindås Waves 1    
24090110 sö 24/09 14:05 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp C IBK Lockerud 5 - 2 IBF Backadalen 1    
24090310 sö 24/09 14:05 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp B Skara IBK 5 - 1 IBF Backadalen 2    
24090410 sö 24/09 14:05 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp D Värnamo IK 14 - 3 Deje IBF    
24090210 sö 24/09 14:05 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp A Lillån IBK 4 - 1 FBC Lerum    
24090111 sö 24/09 14:40 sö 24/09 ICA-hallen P04 Grp C SK Vide 1 - 6 Hovslätts IK    
24090311 sö 24/09 14:40 sö 24/09 LF-hallen P04 Grp B Västerås IBS ungdom 2 - 4 Nässjö IBF    
24090411 sö 24/09 14:40 sö 24/09 Tunahallen P04 Grp D Fagerhult Habo IB 2 5 - 3 Lindås Waves    
24090211 sö 24/09 14:40 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 Grp A Fagerhult Habo IB 1 6 - 3 Eken IBK    
24090112 sö 24/09 15:30 sö 24/09 ICA-hallen F04 F04 gruppspel 3:or Sundbybergs IK 3 - 4 Örebro SK    
24090312 sö 24/09 15:30 sö 24/09 LF-hallen F04 F04 gruppspel 3:or Hagfors IF 1 - 0 IBK Lockerud    
24090412 sö 24/09 15:30 sö 24/09 Tunahallen F04 F04 gruppspel 4:or IBF Örebro ungdom 4 - 0 Ekeby IF VIT    
24090212 sö 24/09 15:30 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 F04 gruppspel 4:or Hovsta IF 1 - 0 Ekeby IF SVART    
24090113 sö 24/09 16:05 sö 24/09 ICA-hallen F04 F04 gruppspel 1:or Fröjereds IF 4 - 2 Marstrands IBK    
24090313 sö 24/09 16:05 sö 24/09 LF-hallen F04 F04 gruppspel 1:or Varla IBK 0 - 2 Surahammars IBF    
24090413 sö 24/09 16:05 sö 24/09 Tunahallen F04 F04 gruppspel 2:or Lindås Waves 2 4 - 6 FBC Lerum    
24090213 sö 24/09 16:05 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 F04 gruppspel 2:or Lindås Waves 1 6 - 2 GS86 AIF    
24090114 sö 24/09 16:40 sö 24/09 ICA-hallen P04 P04 gruppspel 3:or FBC Lerum 3 - 2 Västerås IBS ungdom    
24090314 sö 24/09 16:40 sö 24/09 LF-hallen P04 P04 gruppspel 3:or Lindås Waves 7 - 0 IBF Backadalen 1    
24090414 sö 24/09 16:40 sö 24/09 Tunahallen P04 P04 gruppspel 4:or Deje IBF 8 - 6 SK Vide    
24090214 sö 24/09 16:40 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 P04 gruppspel 4:or Eken IBK 1 - 5 IBF Backadalen 2    
24090115 sö 24/09 17:15 sö 24/09 ICA-hallen P04 P04 gruppspel 1:or Fagerhult Habo IB 1 4 - 2 Skara IBK    
24090315 sö 24/09 17:15 sö 24/09 LF-hallen P04 P04 gruppspel 1:or Värnamo IK 7 - 2 Hovslätts IK    
24090415 sö 24/09 17:15 sö 24/09 Tunahallen P04 P04 gruppspel 2:or Fagerhult Habo IB 2 2 - 2 IBK Lockerud    
24090215 sö 24/09 17:15 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 P04 gruppspel 2:or Lillån IBK 1 - 4 Nässjö IBF    
24090116 sö 24/09 17:50 sö 24/09 ICA-hallen F04 F04 gruppspel 4:or Ekeby IF SVART 1 - 5 IBF Örebro ungdom    
24090316 sö 24/09 17:50 sö 24/09 LF-hallen F04 F04 gruppspel 4:or Ekeby IF VIT 1 - 1 Hovsta IF    
24090416 sö 24/09 17:50 sö 24/09 Tunahallen F04 F04 gruppspel 3:or IBK Lockerud 2 - 3 Sundbybergs IK    
24090216 sö 24/09 17:50 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 F04 gruppspel 3:or Örebro SK 3 - 5 Hagfors IF    
24090117 sö 24/09 18:25 sö 24/09 ICA-hallen F04 F04 gruppspel 2:or GS86 AIF 3 - 0 Lindås Waves 2    
24090317 sö 24/09 18:25 sö 24/09 LF-hallen F04 F04 gruppspel 2:or FBC Lerum 6 - 0 Lindås Waves 1    
24090417 sö 24/09 18:25 sö 24/09 Tunahallen F04 F04 gruppspel 1:or Surahammars IBF 3 - 2 Fröjereds IF    
24090217 sö 24/09 18:25 sö 24/09 UW-Elasthallen F04 F04 gruppspel 1:or Marstrands IBK 2 - 1 Varla IBK    
24090118 sö 24/09 19:00 sö 24/09 ICA-hallen P04 P04 gruppspel 4:or IBF Backadalen 2 6 - 3 Deje IBF    
24090318 sö 24/09 19:00 sö 24/09 LF-hallen P04 P04 gruppspel 4:or SK Vide 6 - 2 Eken IBK    
24090418 sö 24/09 19:00 sö 24/09 Tunahallen P04 P04 gruppspel 3:or IBF Backadalen 1 1 - 5 FBC Lerum    
24090218 sö 24/09 19:00 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 P04 gruppspel 3:or Västerås IBS ungdom 2 - 3 Lindås Waves    
24090119 sö 24/09 19:35 sö 24/09 ICA-hallen P04 P04 gruppspel 2:or Nässjö IBF 0 - 1 Fagerhult Habo IB 2    
24090319 sö 24/09 19:35 sö 24/09 LF-hallen P04 P04 gruppspel 2:or IBK Lockerud 8 - 1 Lillån IBK    
24090419 sö 24/09 19:35 sö 24/09 Tunahallen P04 P04 gruppspel 1:or Hovslätts IK 4 - 5 Fagerhult Habo IB 1    
24090219 sö 24/09 19:35 sö 24/09 UW-Elasthallen P04 P04 gruppspel 1:or Skara IBK 2 - 4 Värnamo IK    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen