Detta är resultaten från Vänerns Pärla Cup 2016. Se de senaste resultaten från Vänerns Pärla Cup 2020 här.



Lördag 1/10 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01100100 lö 01/10 08:30 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp B Örebro SK 2 - 7 Skara IBK    
01100300 lö 01/10 08:30 lö 01/10 LF-hallen P03 Grp B Lillån IBK 1 0 - 1 IBK Lockerud    
01100400 lö 01/10 08:30 lö 01/10 Tunahallen P03 Grp C Kristinehamns IBF 5 - 2 IBK Sala    
01100200 lö 01/10 08:30 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Skara IBK 1 - 0 Karlskoga IB    
01100101 lö 01/10 09:05 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 13 - 1 Fagerhult Habo IB 2    
01100301 lö 01/10 09:05 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp C IBK Lidköping 2 - 6 Fagerhult Habo IB 1    
01100401 lö 01/10 09:05 lö 01/10 Tunahallen P04 Grp D IBK Elfhög 3 - 6 Fröjereds IF    
01100201 lö 01/10 09:05 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Skoghalls IBK 1 2 - 4 IBK Lockerud    
01100102 lö 01/10 09:40 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp D Varla IBK Lila 2 - 5 Skoghalls IBK 2    
01100302 lö 01/10 09:40 lö 01/10 LF-hallen P03 Grp B Surahammar IBF 0 - 3 IBF Älvstranden    
01100402 lö 01/10 09:40 lö 01/10 Tunahallen P03 Grp C Lillån IBK 2 3 - 3 Åsa IF    
01100202 lö 01/10 09:40 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Finspångs IBK 1 - 0 Onsala IBK    
01100103 lö 01/10 10:15 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp C Deje IBF 3 - 7 Finspångs IBK    
01100303 lö 01/10 10:15 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp B Skara IBK 0 - 5 Karlstad IBF P04/2    
01100403 lö 01/10 10:15 lö 01/10 Tunahallen P04 Grp B Örebro SK 2 - 5 Fagerhult Habo IB 2    
01100203 lö 01/10 10:15 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Enköpings IBK 3 - 6 Nässjö IBF    
01100104 lö 01/10 10:50 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grp C Åsa IF 3 - 6 Kristinehamns IBF    
01100304 lö 01/10 10:50 lö 01/10 LF-hallen P03 Grp B IBF Älvstranden 2 - 4 Lillån IBK 1    
01100404 lö 01/10 10:50 lö 01/10 Tunahallen P03 Grp A Onsala IBK 4 - 2 Skara IBK    
01100204 lö 01/10 10:50 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp B Surahammar IBF 0 - 4 IBK Lockerud    
01100105 lö 01/10 11:25 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grp C IBK Sala 0 - 1 Lillån IBK 2    
01100305 lö 01/10 11:25 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp A Skoghalls IBK 1 6 - 0 Enköpings IBK    
01100405 lö 01/10 11:25 lö 01/10 Tunahallen P03 Grp A Karlskoga IB 4 - 1 Finspångs IBK    
01100205 lö 01/10 11:25 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Nässjö IBF 1 - 3 IBK Lockerud    
01100106 lö 01/10 12:00 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp C IBK Lidköping 7 - 1 Deje IBF    
01100306 lö 01/10 12:00 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp D Skoghalls IBK 2 4 - 5 IBK Elfhög    
01100406 lö 01/10 12:00 lö 01/10 Tunahallen P04 Grp C Finspångs IBK 3 - 18 Fagerhult Habo IB 1    
01100206 lö 01/10 12:00 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp D Varla IBK Lila 6 - 1 Fröjereds IF    
01100107 lö 01/10 13:00 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grp B IBK Lockerud 1 - 3 IBF Älvstranden    
01100307 lö 01/10 13:00 lö 01/10 LF-hallen P03 Grp C Åsa IF 0 - 3 IBK Sala    
01100407 lö 01/10 13:00 lö 01/10 Tunahallen P03 Grp B Lillån IBK 1 3 - 1 Surahammar IBF    
01100207 lö 01/10 13:00 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp C Lillån IBK 2 2 - 4 Kristinehamns IBF    
01100108 lö 01/10 13:35 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp A IBK Lockerud 5 - 0 Enköpings IBK    
01100308 lö 01/10 13:35 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 9 - 2 Örebro SK    
01100408 lö 01/10 13:35 lö 01/10 Tunahallen P04 Grp A Nässjö IBF 5 - 2 Skoghalls IBK 1    
01100208 lö 01/10 13:35 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp B Fagerhult Habo IB 2 3 - 1 Skara IBK    
01100109 lö 01/10 14:10 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grp A Onsala IBK 3 - 5 Karlskoga IB    
01100309 lö 01/10 14:10 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp C Finspångs IBK 1 - 7 IBK Lidköping    
01100209 lö 01/10 14:10 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Skara IBK 2 - 1 Finspångs IBK    
01100110 lö 01/10 14:45 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grp D IBK Elfhög 2 - 4 Varla IBK Lila    
01100310 lö 01/10 14:45 lö 01/10 LF-hallen P04 Grp C Fagerhult Habo IB 1 10 - 0 Deje IBF    
01100210 lö 01/10 14:45 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp D Fröjereds IF 2 - 4 Skoghalls IBK 2    
01100111 lö 01/10 15:30 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 3 IBK Lockerud 5 - 5 Onsala IBK    
01100311 lö 01/10 15:30 lö 01/10 LF-hallen P03 Grupp 1 Karlskoga IB 5 - 3 IBF Älvstranden    
01100409 lö 01/10 15:30 lö 01/10 Tunahallen P03 Grupp 2 Skara IBK 3 - 6 Lillån IBK 1    
01100211 lö 01/10 15:30 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 4 Surahammar IBF 2 - 1 Finspångs IBK    
01100112 lö 01/10 16:05 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 3 9-12 Skoghalls IBK 1 4 - 2 Skara IBK    
01100312 lö 01/10 16:05 lö 01/10 LF-hallen P04 Grupp 4 13-16 Enköpings IBK 8 - 3 Örebro SK    
01100410 lö 01/10 16:05 lö 01/10 Tunahallen P04 Grupp 4 13-16 Deje IBF 4 - 6 Fröjereds IF    
01100212 lö 01/10 16:05 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 3 9-12 IBK Elfhög 6 - 2 Finspångs IBK    
01100113 lö 01/10 16:40 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 2 Lillån IBK 2 4 - 3 Skara IBK    
01100313 lö 01/10 16:40 lö 01/10 LF-hallen P03 Grupp 4 Finspångs IBK 2 - 6 Åsa IF    
01100411 lö 01/10 16:40 lö 01/10 Tunahallen P03 Grupp 3 Onsala IBK 2 - 3 IBK Sala    
01100213 lö 01/10 16:40 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 1 Karlskoga IB 4 - 1 Kristinehamns IBF    
01100114 lö 01/10 17:15 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 2 5-8 Varla IBK Lila 3 - 6 IBK Lidköping    
01100314 lö 01/10 17:15 lö 01/10 LF-hallen P04 Grupp 1 Semifinal Skoghalls IBK 2 2 - 5 Fagerhult Habo IB 1    
01100412 lö 01/10 17:15 lö 01/10 Tunahallen P04 Grupp 1 Semifinal IBK Lockerud 2 - 3 Karlstad IBF P04/2    
01100214 lö 01/10 17:15 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 2 5-8 Nässjö IBF 2 - 1 P Fagerhult Habo IB 2    
01100115 lö 01/10 17:50 lö 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 1 IBF Älvstranden 9 - 3 Kristinehamns IBF    
01100315 lö 01/10 17:50 lö 01/10 LF-hallen P03 Grupp 3 IBK Lockerud 1 - 5 IBK Sala    
01100413 lö 01/10 17:50 lö 01/10 Tunahallen P03 Grupp 4 Surahammar IBF 5 - 4 Åsa IF    
01100215 lö 01/10 17:50 lö 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 2 Lillån IBK 2 0 - 3 Lillån IBK 1    
01100116 lö 01/10 18:25 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 4 13-14 Enköpings IBK 3 - 7 Fröjereds IF    
01100316 lö 01/10 18:25 lö 01/10 LF-hallen P04 Grupp 3 9-10 Skoghalls IBK 1 3 - 0 IBK Elfhög    
01100414 lö 01/10 18:25 lö 01/10 Tunahallen P04 Grupp 3 11-12 Skara IBK 8 - 1 Finspångs IBK    
01100216 lö 01/10 18:25 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 4 15-16 Örebro SK 0 - 2 Deje IBF    
01100117 lö 01/10 19:00 lö 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 1 Final Karlstad IBF P04/2 6 - 0 Fagerhult Habo IB 1    
01100317 lö 01/10 19:00 lö 01/10 LF-hallen P04 Grupp 2 5-6 Nässjö IBF 2 - 2 IBK Lidköping    
01100415 lö 01/10 19:00 lö 01/10 Tunahallen P04 Grupp 2 7-8 Fagerhult Habo IB 2 4 - 2 Varla IBK Lila    
01100217 lö 01/10 19:00 lö 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 1 Bronsmatch IBK Lockerud 0 - 5 Skoghalls IBK 2    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen