You are viewing the results for Vänerns Pärla Cup 2016. View the current results for Vänerns Pärla Cup 2020 here.



Saturday 1/10 (Day 3)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
01100100 Sat 01/10 08:30 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp B Örebro SK 2 - 7 Skara IBK    
01100300 Sat 01/10 08:30 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grp B Lillån IBK 1 0 - 1 IBK Lockerud    
01100400 Sat 01/10 08:30 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grp C Kristinehamns IBF 5 - 2 IBK Sala    
01100200 Sat 01/10 08:30 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Skara IBK 1 - 0 Karlskoga IB    
01100101 Sat 01/10 09:05 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 13 - 1 Fagerhult Habo IB 2    
01100301 Sat 01/10 09:05 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp C IBK Lidköping 2 - 6 Fagerhult Habo IB 1    
01100401 Sat 01/10 09:05 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grp D IBK Elfhög 3 - 6 Fröjereds IF    
01100201 Sat 01/10 09:05 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Skoghalls IBK 1 2 - 4 IBK Lockerud    
01100102 Sat 01/10 09:40 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp D Varla IBK Lila 2 - 5 Skoghalls IBK 2    
01100302 Sat 01/10 09:40 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grp B Surahammar IBF 0 - 3 IBF Älvstranden    
01100402 Sat 01/10 09:40 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grp C Lillån IBK 2 3 - 3 Åsa IF    
01100202 Sat 01/10 09:40 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Finspångs IBK 1 - 0 Onsala IBK    
01100103 Sat 01/10 10:15 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp C Deje IBF 3 - 7 Finspångs IBK    
01100303 Sat 01/10 10:15 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp B Skara IBK 0 - 5 Karlstad IBF P04/2    
01100403 Sat 01/10 10:15 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grp B Örebro SK 2 - 5 Fagerhult Habo IB 2    
01100203 Sat 01/10 10:15 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Enköpings IBK 3 - 6 Nässjö IBF    
01100104 Sat 01/10 10:50 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grp C Åsa IF 3 - 6 Kristinehamns IBF    
01100304 Sat 01/10 10:50 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grp B IBF Älvstranden 2 - 4 Lillån IBK 1    
01100404 Sat 01/10 10:50 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grp A Onsala IBK 4 - 2 Skara IBK    
01100204 Sat 01/10 10:50 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp B Surahammar IBF 0 - 4 IBK Lockerud    
01100105 Sat 01/10 11:25 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grp C IBK Sala 0 - 1 Lillån IBK 2    
01100305 Sat 01/10 11:25 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp A Skoghalls IBK 1 6 - 0 Enköpings IBK    
01100405 Sat 01/10 11:25 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grp A Karlskoga IB 4 - 1 Finspångs IBK    
01100205 Sat 01/10 11:25 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp A Nässjö IBF 1 - 3 IBK Lockerud    
01100106 Sat 01/10 12:00 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp C IBK Lidköping 7 - 1 Deje IBF    
01100306 Sat 01/10 12:00 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp D Skoghalls IBK 2 4 - 5 IBK Elfhög    
01100406 Sat 01/10 12:00 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grp C Finspångs IBK 3 - 18 Fagerhult Habo IB 1    
01100206 Sat 01/10 12:00 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp D Varla IBK Lila 6 - 1 Fröjereds IF    
01100107 Sat 01/10 13:00 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grp B IBK Lockerud 1 - 3 IBF Älvstranden    
01100307 Sat 01/10 13:00 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grp C Åsa IF 0 - 3 IBK Sala    
01100407 Sat 01/10 13:00 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grp B Lillån IBK 1 3 - 1 Surahammar IBF    
01100207 Sat 01/10 13:00 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp C Lillån IBK 2 2 - 4 Kristinehamns IBF    
01100108 Sat 01/10 13:35 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp A IBK Lockerud 5 - 0 Enköpings IBK    
01100308 Sat 01/10 13:35 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 9 - 2 Örebro SK    
01100408 Sat 01/10 13:35 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grp A Nässjö IBF 5 - 2 Skoghalls IBK 1    
01100208 Sat 01/10 13:35 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp B Fagerhult Habo IB 2 3 - 1 Skara IBK    
01100109 Sat 01/10 14:10 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grp A Onsala IBK 3 - 5 Karlskoga IB    
01100309 Sat 01/10 14:10 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp C Finspångs IBK 1 - 7 IBK Lidköping    
01100209 Sat 01/10 14:10 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grp A Skara IBK 2 - 1 Finspångs IBK    
01100110 Sat 01/10 14:45 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grp D IBK Elfhög 2 - 4 Varla IBK Lila    
01100310 Sat 01/10 14:45 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grp C Fagerhult Habo IB 1 10 - 0 Deje IBF    
01100210 Sat 01/10 14:45 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grp D Fröjereds IF 2 - 4 Skoghalls IBK 2    
01100111 Sat 01/10 15:30 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 3 IBK Lockerud 5 - 5 Onsala IBK    
01100311 Sat 01/10 15:30 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grupp 1 Karlskoga IB 5 - 3 IBF Älvstranden    
01100409 Sat 01/10 15:30 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grupp 2 Skara IBK 3 - 6 Lillån IBK 1    
01100211 Sat 01/10 15:30 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 4 Surahammar IBF 2 - 1 Finspångs IBK    
01100112 Sat 01/10 16:05 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 3 9-12 Skoghalls IBK 1 4 - 2 Skara IBK    
01100312 Sat 01/10 16:05 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grupp 4 13-16 Enköpings IBK 8 - 3 Örebro SK    
01100410 Sat 01/10 16:05 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grupp 4 13-16 Deje IBF 4 - 6 Fröjereds IF    
01100212 Sat 01/10 16:05 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 3 9-12 IBK Elfhög 6 - 2 Finspångs IBK    
01100113 Sat 01/10 16:40 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 2 Lillån IBK 2 4 - 3 Skara IBK    
01100313 Sat 01/10 16:40 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grupp 4 Finspångs IBK 2 - 6 Åsa IF    
01100411 Sat 01/10 16:40 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grupp 3 Onsala IBK 2 - 3 IBK Sala    
01100213 Sat 01/10 16:40 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 1 Karlskoga IB 4 - 1 Kristinehamns IBF    
01100114 Sat 01/10 17:15 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 2 5-8 Varla IBK Lila 3 - 6 IBK Lidköping    
01100314 Sat 01/10 17:15 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grupp 1 Semi final Skoghalls IBK 2 2 - 5 Fagerhult Habo IB 1    
01100412 Sat 01/10 17:15 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grupp 1 Semi final IBK Lockerud 2 - 3 Karlstad IBF P04/2    
01100214 Sat 01/10 17:15 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 2 5-8 Nässjö IBF 2 - 1 P Fagerhult Habo IB 2    
01100115 Sat 01/10 17:50 Sat 01/10 ICA-hallen P03 Grupp 1 IBF Älvstranden 9 - 3 Kristinehamns IBF    
01100315 Sat 01/10 17:50 Sat 01/10 LF-hallen P03 Grupp 3 IBK Lockerud 1 - 5 IBK Sala    
01100413 Sat 01/10 17:50 Sat 01/10 Tunahallen P03 Grupp 4 Surahammar IBF 5 - 4 Åsa IF    
01100215 Sat 01/10 17:50 Sat 01/10 UW-Elasthallen P03 Grupp 2 Lillån IBK 2 0 - 3 Lillån IBK 1    
01100116 Sat 01/10 18:25 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 4 13-14 Enköpings IBK 3 - 7 Fröjereds IF    
01100316 Sat 01/10 18:25 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grupp 3 9-10 Skoghalls IBK 1 3 - 0 IBK Elfhög    
01100414 Sat 01/10 18:25 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grupp 3 11-12 Skara IBK 8 - 1 Finspångs IBK    
01100216 Sat 01/10 18:25 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 4 15-16 Örebro SK 0 - 2 Deje IBF    
01100117 Sat 01/10 19:00 Sat 01/10 ICA-hallen P04 Grupp 1 Final Karlstad IBF P04/2 6 - 0 Fagerhult Habo IB 1    
01100317 Sat 01/10 19:00 Sat 01/10 LF-hallen P04 Grupp 2 5-6 Nässjö IBF 2 - 2 IBK Lidköping    
01100415 Sat 01/10 19:00 Sat 01/10 Tunahallen P04 Grupp 2 7-8 Fagerhult Habo IB 2 4 - 2 Varla IBK Lila    
01100217 Sat 01/10 19:00 Sat 01/10 UW-Elasthallen P04 Grupp 1 Bronze match IBK Lockerud 0 - 5 Skoghalls IBK 2    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen