You are viewing the results for Vänerns Pärla Cup 2016. View the current results for Vänerns Pärla Cup 2020 here.



Sunday 25/9 (Day 2)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
25090100 Sun 25/09 08:30 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Hovsta IF 0 - 6 Fröjereds IF    
25090300 Sun 25/09 08:30 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grp C IBK Lockerud 2 1 - 3 Hagfors IF    
25090400 Sun 25/09 08:30 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp A Kristinehamns IBF 1 - 8 IBK Lockerud 1    
25090200 Sun 25/09 08:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Landvetter IBK 1 - 0 IBK Lockerud 1    
25090101 Sun 25/09 09:00 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp B Hagfors IF 0 - 7 BK Halna    
25090301 Sun 25/09 09:00 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grp C Floda IBK 5 - 2 Rönnby IBK    
25090401 Sun 25/09 09:00 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp A Landvetter IBK 1 2 - 3 Strängnäs IBK    
25090201 Sun 25/09 09:00 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp C IBK Lockerud 2 1 - 4 Kärra IBK    
25090102 Sun 25/09 09:30 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Lindås Waves 6 - 2 BK Halna    
25090302 Sun 25/09 09:30 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp D Varla IBK 2 - 5 Landvetter IBK 2    
25090402 Sun 25/09 09:30 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp B IBF Älvstranden 3 - 7 Ale IBF    
25090202 Sun 25/09 09:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Lindås Waves 2 - 2 IBF Örebro    
25090103 Sun 25/09 10:00 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C Lindås Waves 9 - 0 Hertzöga BK    
25090303 Sun 25/09 10:00 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp D IBF Örebro 1 - 6 Stenungsunds IBK    
25090403 Sun 25/09 10:00 Sun 25/09 Tunahallen F04 Grp C Rönnby IBK 1 - 5 Hagfors IF    
25090203 Sun 25/09 10:00 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp C Floda IBK 2 - 3 IBK Lockerud 2    
25090104 Sun 25/09 10:30 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Fröjereds IF 2 - 2 BK Halna    
25090304 Sun 25/09 10:30 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grp B IBK Lockerud 1 4 - 2 IBF Örebro    
25090404 Sun 25/09 10:30 Sun 25/09 Tunahallen F04 Grp A Hovsta IF 0 - 8 Lindås Waves    
25090204 Sun 25/09 10:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Lindås Waves 2 - 8 Landvetter IBK    
25090105 Sun 25/09 11:00 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp A Landvetter IBK 1 8 - 1 Kristinehamns IBF    
25090305 Sun 25/09 11:00 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B Ale IBF 1 - 3 Hagfors IF    
25090405 Sun 25/09 11:00 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp C Hertzöga BK 4 - 2 IBK Lockerud 2    
25090205 Sun 25/09 11:00 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp D Stenungsunds IBK 1 - 1 Landvetter IBK 2    
25090106 Sun 25/09 11:30 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp A Strängnäs IBK 1 - 3 IBK Lockerud 1    
25090306 Sun 25/09 11:30 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B IBF Älvstranden 1 - 6 BK Halna    
25090406 Sun 25/09 11:30 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp C Lindås Waves 1 - 1 Kärra IBK    
25090206 Sun 25/09 11:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp D Varla IBK 5 - 2 IBF Örebro    
25090107 Sun 25/09 12:30 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grp B IBK Lockerud 1 3 - 4 Lindås Waves    
25090307 Sun 25/09 12:30 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grp A Lindås Waves 5 - 4 Fröjereds IF    
25090207 Sun 25/09 12:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp A BK Halna 2 - 0 Hovsta IF    
25090108 Sun 25/09 13:00 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grp C Hagfors IF 1 - 0 Floda IBK    
25090308 Sun 25/09 13:00 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grp B IBF Örebro 0 - 8 Landvetter IBK    
25090208 Sun 25/09 13:00 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp C Rönnby IBK 2 - 4 IBK Lockerud 2    
25090109 Sun 25/09 13:30 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C Kärra IBK 4 - 1 Hertzöga BK    
25090309 Sun 25/09 13:30 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp A IBK Lockerud 1 3 - 1 Landvetter IBK 1    
25090407 Sun 25/09 13:30 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp D Stenungsunds IBK 9 - 2 Varla IBK    
25090209 Sun 25/09 13:30 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp A Strängnäs IBK 6 - 0 Kristinehamns IBF    
25090110 Sun 25/09 14:00 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C IBK Lockerud 2 0 - 6 Lindås Waves    
25090310 Sun 25/09 14:00 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B BK Halna 6 - 2 Ale IBF    
25090408 Sun 25/09 14:00 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grp D Landvetter IBK 2 1 - 6 IBF Örebro    
25090210 Sun 25/09 14:00 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp B Hagfors IF 0 - 0 IBF Älvstranden    
25090111 Sun 25/09 14:45 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 3 BK Halna 1 - 1 IBK Lockerud 1    
25090311 Sun 25/09 14:45 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grupp 1 Lindås Waves 1 - 6 Landvetter IBK    
25090409 Sun 25/09 14:45 Sun 25/09 Tunahallen F04 Grupp 2 Lindås Waves 2 - 4 Fröjereds IF    
25090211 Sun 25/09 14:45 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 4 Hovsta IF 0 - 2 IBF Örebro    
25090112 Sun 25/09 15:15 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 3 9-12 Landvetter IBK 1 0 - 10 Ale IBF    
25090312 Sun 25/09 15:15 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 4 13-16 IBF Älvstranden 8 - 0 Kristinehamns IBF    
25090410 Sun 25/09 15:15 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 4 13-16 IBK Lockerud 2 2 - 6 Varla IBK    
25090212 Sun 25/09 15:15 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 3 9-12 IBF Örebro 3 - 2 Hertzöga BK    
25090113 Sun 25/09 15:45 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 2 Fröjereds IF 7 - 2 IBK Lockerud 2    
25090313 Sun 25/09 15:45 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grupp 4 Hovsta IF 5 - 3 Rönnby IBK    
25090411 Sun 25/09 15:45 Sun 25/09 Tunahallen F04 Grupp 3 BK Halna 0 - 2 Floda IBK    
25090213 Sun 25/09 15:45 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 1 Lindås Waves 3 - 0 Hagfors IF    
25090114 Sun 25/09 16:15 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 2 5-8 Kärra IBK 1 - 4 Landvetter IBK 2    
25090314 Sun 25/09 16:15 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 1 Semi final Stenungsunds IBK 2 - 3 P Lindås Waves    
25090412 Sun 25/09 16:15 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 1 Semi final IBK Lockerud 1 2 - 8 BK Halna    
25090214 Sun 25/09 16:15 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 2 5-8 Strängnäs IBK 2 - 1 P Hagfors IF    
25090115 Sun 25/09 16:45 Sun 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 1 Landvetter IBK 7 - 0 Hagfors IF    
25090315 Sun 25/09 16:45 Sun 25/09 LF-hallen F04 Grupp 3 Floda IBK 2 - 1 IBK Lockerud 1    
25090413 Sun 25/09 16:45 Sun 25/09 Tunahallen F04 Grupp 4 Rönnby IBK 4 - 3 IBF Örebro    
25090215 Sun 25/09 16:45 Sun 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 2 IBK Lockerud 2 0 - 9 Lindås Waves    
25090116 Sun 25/09 17:15 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 4 13-14 IBF Älvstranden 0 - 3 Varla IBK    
25090316 Sun 25/09 17:15 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 3 9-10 Ale IBF 3 - 1 IBF Örebro    
25090414 Sun 25/09 17:15 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 3 11-12 Landvetter IBK 1 2 - 1 Hertzöga BK    
25090216 Sun 25/09 17:15 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 4 15-16 Kristinehamns IBF 1 - 3 IBK Lockerud 2    
25090117 Sun 25/09 17:45 Sun 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 1 Final BK Halna 5 - 0 Lindås Waves    
25090317 Sun 25/09 17:45 Sun 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 2 5-6 Strängnäs IBK 2 - 4 Landvetter IBK 2    
25090415 Sun 25/09 17:45 Sun 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 2 7-8 Hagfors IF 5 - 8 Kärra IBK    
25090217 Sun 25/09 17:45 Sun 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 1 Bronze match IBK Lockerud 1 2 - 4 Stenungsunds IBK    
VänerEnergi Swedbank Mariehus ICA Kvantum Oxen