Dette er resultatet fra Vänerns Pärla Cup 2016. Se de seneste resultater fra Vänerns Pärla Cup 2019 her.



Søndag 2/10 (Dag 4)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
02100100 sø 02/10 08:30 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grp A IK Zenith Innebandy 1 4 - 2 IBK Lidköping Blå    
02100300 sø 02/10 08:30 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp C Karlskoga IB 2 3 - 6 IBK Lockerud    
02100400 sø 02/10 08:30 sø 02/10 Tunahallen P05 Grp B Karlskoga IB 1 8 - 1 IBK Lidköping Röd    
02100200 sø 02/10 08:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp A IBK Lockerud 1 0 - 5 Fröjereds IF Blå    
02100101 sø 02/10 09:00 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp B IBK Lockerud 2 0 - 5 Karlstad IBF    
02100301 sø 02/10 09:00 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp C IBK Köping 4 - 1 IK Zenith Innebandy 2    
02100401 sø 02/10 09:00 sø 02/10 Tunahallen P05 Grp B Lillån IBK 4 - 3 Särö Seahawks    
02100201 sø 02/10 09:00 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp C IBK Lockerud 3 3 - 3 Hovsta IF    
02100102 sø 02/10 09:30 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp B Nyfors IK 7 - 1 Jönköpings IK 1    
02100302 sø 02/10 09:30 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grp C Jönköpings IK 2 3 - 4 Sportlife Kungälv IBK röd    
02100402 sø 02/10 09:30 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grp D Månsarps IBK 2 4 - 2 Fröjereds IF Vit    
02100202 sø 02/10 09:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp A Månsarps IBK 1 4 - 1 Sportlife Kungälv IBK blå    
02100103 sø 02/10 10:00 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grp A Wårgårda IBK 6 - 2 Hagfors IBS    
02100303 sø 02/10 10:00 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp C Karlskoga IB 2 2 - 5 IBK Köping    
02100403 sø 02/10 10:00 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grp D Landvetter IBK 0 - 5 Hagfors IBS    
02100203 sø 02/10 10:00 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grp C IK Zenith Innebandy 2 2 - 4 IBK Lockerud    
02100104 sø 02/10 10:30 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grp B Särö Seahawks 3 - 3 IBK Lidköping Röd    
02100304 sø 02/10 10:30 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grp A Månsarps IBK 1 10 - 0 IBK Lockerud 1    
02100404 sø 02/10 10:30 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grp A Sportlife Kungälv IBK blå 2 - 1 Fröjereds IF Blå    
02100204 sø 02/10 10:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grp B Lillån IBK 4 - 3 Karlskoga IB 1    
02100105 sø 02/10 11:00 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp D Hagfors IBS 2 - 1 Fröjereds IF Vit    
02100305 sø 02/10 11:00 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp A IK Zenith Innebandy 1 1 - 6 Wårgårda IBK    
02100405 sø 02/10 11:00 sø 02/10 Tunahallen P05 Grp A IBK Lidköping Blå 3 - 7 Hagfors IBS    
02100205 sø 02/10 11:00 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp C Sportlife Kungälv IBK röd 0 - 3 Hovsta IF    
02100106 sø 02/10 11:30 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp D Landvetter IBK 1 - 3 Månsarps IBK 2    
02100306 sø 02/10 11:30 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grp B Karlstad IBF 3 - 0 Jönköpings IK 1    
02100406 sø 02/10 11:30 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grp C Jönköpings IK 2 5 - 3 IBK Lockerud 3    
02100206 sø 02/10 11:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp B Nyfors IK 2 - 0 IBK Lockerud 2    
02100107 sø 02/10 12:30 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp A Fröjereds IF Blå 3 - 1 Månsarps IBK 1    
02100307 sø 02/10 12:30 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp B Särö Seahawks 1 - 1 Karlskoga IB 1    
02100407 sø 02/10 12:30 sø 02/10 Tunahallen P05 Grp C IBK Lockerud 4 - 4 IBK Köping    
02100207 sø 02/10 12:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grp B IBK Lidköping Röd 1 - 6 Lillån IBK    
02100108 sø 02/10 13:00 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp A Sportlife Kungälv IBK blå 4 - 1 IBK Lockerud 1    
02100308 sø 02/10 13:00 sø 02/10 LF-hallen P05 Grp A Wårgårda IBK 10 - 1 IBK Lidköping Blå    
02100408 sø 02/10 13:00 sø 02/10 Tunahallen P05 Grp C IK Zenith Innebandy 2 2 - 5 Karlskoga IB 2    
02100208 sø 02/10 13:00 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grp A Hagfors IBS 2 - 3 IK Zenith Innebandy 1    
02100109 sø 02/10 13:30 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp C Hovsta IF 0 - 3 Jönköpings IK 2    
02100309 sø 02/10 13:30 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grp D Månsarps IBK 2 1 - 3 Hagfors IBS    
02100209 sø 02/10 13:30 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp D Fröjereds IF Vit 3 - 4 Landvetter IBK    
02100110 sø 02/10 14:00 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grp C Sportlife Kungälv IBK röd 3 - 0 IBK Lockerud 3    
02100310 sø 02/10 14:00 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grp B Karlstad IBF 2 - 2 Nyfors IK    
02100210 sø 02/10 14:00 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grp B Jönköpings IK 1 5 - 0 IBK Lockerud 2    
02100111 sø 02/10 14:45 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grupp 3 Särö Seahawks 0 - 8 Hagfors IBS    
02100311 sø 02/10 14:45 sø 02/10 LF-hallen P05 Grupp 1 Lillån IBK 1 - 3 Wårgårda IBK    
02100409 sø 02/10 14:45 sø 02/10 Tunahallen P05 Grupp 2 IK Zenith Innebandy 1 1 - 6 Karlskoga IB 1    
02100211 sø 02/10 14:45 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grupp 4 IBK Lidköping Blå 3 - 2 IBK Lidköping Röd    
02100112 sø 02/10 15:15 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grupp 3 9-12 Sportlife Kungälv IBK blå 3 - 1 Jönköpings IK 1    
02100312 sø 02/10 15:15 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grupp 4 13-16 IBK Lockerud 1 4 - 3 IBK Lockerud 2    
02100410 sø 02/10 15:15 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grupp 4 13-16 Fröjereds IF Vit 3 - 1 IBK Lockerud 3    
02100212 sø 02/10 15:15 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grupp 3 9-12 Landvetter IBK 6 - 1 Hovsta IF    
02100113 sø 02/10 15:45 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grupp 2 IK Zenith Innebandy 1 1 - 5 IBK Lockerud    
02100313 sø 02/10 15:45 sø 02/10 LF-hallen P05 Grupp 4 IBK Lidköping Blå 2 - 6 IK Zenith Innebandy 2    
02100411 sø 02/10 15:45 sø 02/10 Tunahallen P05 Grupp 3 Hagfors IBS 2 - 3 Karlskoga IB 2    
02100213 sø 02/10 15:45 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grupp 1 IBK Köping 0 - 7 Wårgårda IBK    
02100114 sø 02/10 16:15 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grupp 2 5-8 Månsarps IBK 2 5 - 2 Sportlife Kungälv IBK röd    
02100314 sø 02/10 16:15 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grupp 1 Semifinal Jönköpings IK 2 2 - 4 Hagfors IBS    
02100412 sø 02/10 16:15 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grupp 1 Semifinal Månsarps IBK 1 6 - 1 Nyfors IK    
02100214 sø 02/10 16:15 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grupp 2 5-8 Fröjereds IF Blå 6 - 2 Karlstad IBF    
02100115 sø 02/10 16:45 sø 02/10 ICA-hallen P05 Grupp 1 IBK Köping 3 - 3 Lillån IBK    
02100315 sø 02/10 16:45 sø 02/10 LF-hallen P05 Grupp 3 Karlskoga IB 2 4 - 0 Särö Seahawks    
02100413 sø 02/10 16:45 sø 02/10 Tunahallen P05 Grupp 4 IBK Lidköping Röd 3 - 10 IK Zenith Innebandy 2    
02100215 sø 02/10 16:45 sø 02/10 UW-Elasthallen P05 Grupp 2 IBK Lockerud 5 - 3 Karlskoga IB 1    
02100116 sø 02/10 17:15 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grupp 4 13-14 IBK Lockerud 1 2 - 6 Fröjereds IF Vit    
02100316 sø 02/10 17:15 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grupp 3 9-10 Sportlife Kungälv IBK blå 1 - 2 Landvetter IBK    
02100414 sø 02/10 17:15 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grupp 3 11-12 Jönköpings IK 1 2 - 2 Hovsta IF    
02100216 sø 02/10 17:15 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grupp 4 15-16 IBK Lockerud 2 7 - 1 IBK Lockerud 3    
02100117 sø 02/10 17:45 sø 02/10 ICA-hallen P06/07 Grupp 1 Final Månsarps IBK 1 1 - 6 Hagfors IBS    
02100317 sø 02/10 17:45 sø 02/10 LF-hallen P06/07 Grupp 2 5-6 Fröjereds IF Blå 1 - 1 Månsarps IBK 2    
02100415 sø 02/10 17:45 sø 02/10 Tunahallen P06/07 Grupp 2 7-8 Karlstad IBF 6 - 0 Sportlife Kungälv IBK röd    
02100217 sø 02/10 17:45 sø 02/10 UW-Elasthallen P06/07 Grupp 1 Bronze match Nyfors IK 5 - 0 Jönköpings IK 2    
VänerEnergi