Dette er resultatet fra Vänerns Pärla Cup 2016. Se de seneste resultater fra Vänerns Pärla Cup 2019 her.



Søndag 25/9 (Dag 2)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
25090100 sø 25/09 08:30 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Hovsta IF 0 - 6 Fröjereds IF    
25090300 sø 25/09 08:30 sø 25/09 LF-hallen F04 Grp C IBK Lockerud 2 1 - 3 Hagfors IF    
25090400 sø 25/09 08:30 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp A Kristinehamns IBF 1 - 8 IBK Lockerud 1    
25090200 sø 25/09 08:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Landvetter IBK 1 - 0 IBK Lockerud 1    
25090101 sø 25/09 09:00 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp B Hagfors IF 0 - 7 BK Halna    
25090301 sø 25/09 09:00 sø 25/09 LF-hallen F04 Grp C Floda IBK 5 - 2 Rönnby IBK    
25090401 sø 25/09 09:00 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp A Landvetter IBK 1 2 - 3 Strängnäs IBK    
25090201 sø 25/09 09:00 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp C IBK Lockerud 2 1 - 4 Kärra IBK    
25090102 sø 25/09 09:30 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Lindås Waves 6 - 2 BK Halna    
25090302 sø 25/09 09:30 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp D Varla IBK 2 - 5 Landvetter IBK 2    
25090402 sø 25/09 09:30 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp B IBF Älvstranden 3 - 7 Ale IBF    
25090202 sø 25/09 09:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Lindås Waves 2 - 2 IBF Örebro    
25090103 sø 25/09 10:00 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C Lindås Waves 9 - 0 Hertzöga BK    
25090303 sø 25/09 10:00 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp D IBF Örebro 1 - 6 Stenungsunds IBK    
25090403 sø 25/09 10:00 sø 25/09 Tunahallen F04 Grp C Rönnby IBK 1 - 5 Hagfors IF    
25090203 sø 25/09 10:00 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp C Floda IBK 2 - 3 IBK Lockerud 2    
25090104 sø 25/09 10:30 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grp A Fröjereds IF 2 - 2 BK Halna    
25090304 sø 25/09 10:30 sø 25/09 LF-hallen F04 Grp B IBK Lockerud 1 4 - 2 IBF Örebro    
25090404 sø 25/09 10:30 sø 25/09 Tunahallen F04 Grp A Hovsta IF 0 - 8 Lindås Waves    
25090204 sø 25/09 10:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp B Lindås Waves 2 - 8 Landvetter IBK    
25090105 sø 25/09 11:00 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp A Landvetter IBK 1 8 - 1 Kristinehamns IBF    
25090305 sø 25/09 11:00 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B Ale IBF 1 - 3 Hagfors IF    
25090405 sø 25/09 11:00 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp C Hertzöga BK 4 - 2 IBK Lockerud 2    
25090205 sø 25/09 11:00 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp D Stenungsunds IBK 1 - 1 Landvetter IBK 2    
25090106 sø 25/09 11:30 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp A Strängnäs IBK 1 - 3 IBK Lockerud 1    
25090306 sø 25/09 11:30 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B IBF Älvstranden 1 - 6 BK Halna    
25090406 sø 25/09 11:30 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp C Lindås Waves 1 - 1 Kärra IBK    
25090206 sø 25/09 11:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp D Varla IBK 5 - 2 IBF Örebro    
25090107 sø 25/09 12:30 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grp B IBK Lockerud 1 3 - 4 Lindås Waves    
25090307 sø 25/09 12:30 sø 25/09 LF-hallen F04 Grp A Lindås Waves 5 - 4 Fröjereds IF    
25090207 sø 25/09 12:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp A BK Halna 2 - 0 Hovsta IF    
25090108 sø 25/09 13:00 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grp C Hagfors IF 1 - 0 Floda IBK    
25090308 sø 25/09 13:00 sø 25/09 LF-hallen F04 Grp B IBF Örebro 0 - 8 Landvetter IBK    
25090208 sø 25/09 13:00 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grp C Rönnby IBK 2 - 4 IBK Lockerud 2    
25090109 sø 25/09 13:30 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C Kärra IBK 4 - 1 Hertzöga BK    
25090309 sø 25/09 13:30 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp A IBK Lockerud 1 3 - 1 Landvetter IBK 1    
25090407 sø 25/09 13:30 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp D Stenungsunds IBK 9 - 2 Varla IBK    
25090209 sø 25/09 13:30 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp A Strängnäs IBK 6 - 0 Kristinehamns IBF    
25090110 sø 25/09 14:00 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grp C IBK Lockerud 2 0 - 6 Lindås Waves    
25090310 sø 25/09 14:00 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grp B BK Halna 6 - 2 Ale IBF    
25090408 sø 25/09 14:00 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grp D Landvetter IBK 2 1 - 6 IBF Örebro    
25090210 sø 25/09 14:00 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grp B Hagfors IF 0 - 0 IBF Älvstranden    
25090111 sø 25/09 14:45 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 3 BK Halna 1 - 1 IBK Lockerud 1    
25090311 sø 25/09 14:45 sø 25/09 LF-hallen F04 Grupp 1 Lindås Waves 1 - 6 Landvetter IBK    
25090409 sø 25/09 14:45 sø 25/09 Tunahallen F04 Grupp 2 Lindås Waves 2 - 4 Fröjereds IF    
25090211 sø 25/09 14:45 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 4 Hovsta IF 0 - 2 IBF Örebro    
25090112 sø 25/09 15:15 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 3 9-12 Landvetter IBK 1 0 - 10 Ale IBF    
25090312 sø 25/09 15:15 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 4 13-16 IBF Älvstranden 8 - 0 Kristinehamns IBF    
25090410 sø 25/09 15:15 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 4 13-16 IBK Lockerud 2 2 - 6 Varla IBK    
25090212 sø 25/09 15:15 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 3 9-12 IBF Örebro 3 - 2 Hertzöga BK    
25090113 sø 25/09 15:45 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 2 Fröjereds IF 7 - 2 IBK Lockerud 2    
25090313 sø 25/09 15:45 sø 25/09 LF-hallen F04 Grupp 4 Hovsta IF 5 - 3 Rönnby IBK    
25090411 sø 25/09 15:45 sø 25/09 Tunahallen F04 Grupp 3 BK Halna 0 - 2 Floda IBK    
25090213 sø 25/09 15:45 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 1 Lindås Waves 3 - 0 Hagfors IF    
25090114 sø 25/09 16:15 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 2 5-8 Kärra IBK 1 - 4 Landvetter IBK 2    
25090314 sø 25/09 16:15 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 1 Semifinal Stenungsunds IBK 2 - 3 P Lindås Waves    
25090412 sø 25/09 16:15 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 1 Semifinal IBK Lockerud 1 2 - 8 BK Halna    
25090214 sø 25/09 16:15 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 2 5-8 Strängnäs IBK 2 - 1 P Hagfors IF    
25090115 sø 25/09 16:45 sø 25/09 ICA-hallen F04 Grupp 1 Landvetter IBK 7 - 0 Hagfors IF    
25090315 sø 25/09 16:45 sø 25/09 LF-hallen F04 Grupp 3 Floda IBK 2 - 1 IBK Lockerud 1    
25090413 sø 25/09 16:45 sø 25/09 Tunahallen F04 Grupp 4 Rönnby IBK 4 - 3 IBF Örebro    
25090215 sø 25/09 16:45 sø 25/09 UW-Elasthallen F04 Grupp 2 IBK Lockerud 2 0 - 9 Lindås Waves    
25090116 sø 25/09 17:15 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 4 13-14 IBF Älvstranden 0 - 3 Varla IBK    
25090316 sø 25/09 17:15 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 3 9-10 Ale IBF 3 - 1 IBF Örebro    
25090414 sø 25/09 17:15 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 3 11-12 Landvetter IBK 1 2 - 1 Hertzöga BK    
25090216 sø 25/09 17:15 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 4 15-16 Kristinehamns IBF 1 - 3 IBK Lockerud 2    
25090117 sø 25/09 17:45 sø 25/09 ICA-hallen F05/06 Grupp 1 Final BK Halna 5 - 0 Lindås Waves    
25090317 sø 25/09 17:45 sø 25/09 LF-hallen F05/06 Grupp 2 5-6 Strängnäs IBK 2 - 4 Landvetter IBK 2    
25090415 sø 25/09 17:45 sø 25/09 Tunahallen F05/06 Grupp 2 7-8 Hagfors IF 5 - 8 Kärra IBK    
25090217 sø 25/09 17:45 sø 25/09 UW-Elasthallen F05/06 Grupp 1 Bronze match IBK Lockerud 1 2 - 4 Stenungsunds IBK    
VänerEnergi